معرفی دستگیره هوشمند هوم لاک

معرفی دستگیره هوشمند هوم لاک

آنچه در این مقاله میخوانید

دستگیره هوم لاک یکی از مدل های دستگیره هوشمند است. با استفاده از این دستگیره ها می توان با روش های مختلفی مانند اثر انگشت یا با استفاده از نرم افزار حتی خارج از خانه درب خانه را باز و بسته کرد. این قابلیت ها توسط وای فای ممکن می شوند؛ همچنین دستگیره ها امکان کنترل ورود و خروج از راه دور را نیز فراهم می‌کنند. با استفاده از این امکان صاحبخانه می تواند زمانی که خارج از خانه است، ورود و خروج افراد را کنترل کند. از مهم‌ترین مزیت‌های دستگیره های هوشمند، افزایش امنیت خانه است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره دستگیره هوشمند ارائه خواهد شد.

 

کاربرد دستگیره هوشمند چیست؟

دستگیره هوم لاک، امکانات بسیار زیادی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. این دستگیره ها برخلاف دستگیره های معمولی مجهز به تکنولوژی های مختلفی هستند. تکنولوژی های بکار رفته در دستگیره هوشمند به صاحب خانه اجازه کنترل بیشتر بر ورود و خروج افراد به خانه اش را می دهد.

قفل هوم لاک، ویژگی های مثبت بسیاری دارد که تعدادی از آنها بسیار مهم و کاربردی است. به طور مثال درب هایی که مجهز به دستگیره های هوشمند هستند قابلیت باز شدن با کلید را دارند. با این حال با استفاده از اثر انگشت، وارد کردن کد، تشخیص چهره، اسکن کف دست و یا کارت نیز می توان درب را باز کرد. از دیگر ویژگی های دستگیره دیجیتال هوم لاک، کنترل باز شدن قفل از راه دور است.

در صورتی که همیشه در مورد قفل بودن یا نبودن درب تردید دارید، می توانید پس از خروج از خانه در هر مکانی که هستید از قفل بودن درب خانه به وسیله اپلیکیشن دستگیره هوشمند، مطمئن شوید.

کاربرد دستگیره هوشمند چیست؟

دستگیره هوشمند هوم لاک

هوم لاک برند معروفی است که انواع و اقسام دستگیره های هوشمند را تولید و به بازار عرضه می کند. دستگیره هوم لاک دارای طراحی مدرن است و با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا مطابقت دارد. دوربین های به کار رفته در این دستگیره ها با شناسایی کف دست صاحب خانه، بدون نیاز به تشخیص اثر انگشت یا کارت، درب خانه را باز می کند.
دستگیره های هوشمند تولید شده توسط برند هوم لاک امنیت خانه شما را تأمین می کنند؛ زیرا پس از متصل کردن دستگیره هوم لاک به وای فای، می‌توانید ورود و خروج افراد را از راه دور نیز کنترل کنید. به علاوه پس از اتصال به اینترنت، گزارشات مربوط به ورود و خروج از طریق پیام متنی برای صاحبخانه ارسال خواهد شد؛ همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید قبل از رسیدن به خانه در را برای مهمانی که پشت در منتظر است باز کنید.

دستگیره هوشمند هوم لاک

امنیت دستگیره هوشمند هوم لاک

این دستگیره ها به قابلیت‌های امنیتی زیادی مجهز شده اند. از کاربردی ترین قابلیت های امنیتی این دستگیره می توان به رمز گمراه کننده اشاره کرد. بسیاری از مواقع ممکن است همراه با یک مهمان قصد ورود به خانه را داشته باشید. در این صورت می توانید از قابلیت رمز گمراه‌کننده برای مخفی کردن رمز ورود خانه تان استفاده کنید. برای اجراکردن این قابلیت کافی است تعدادی عدد گمراه‌کننده را وارد کنید. سپس رمز را به صورت مرتب و پیوسته وارد کنید و پس از آن دوباره اعداد گمراه کننده را بکار ببرید. در این صورت دستگیره هوم لاک، رمز صحیح وارد شده را از میان رمزهای وارد شده تشخیص می دهد و در را باز می کند.

رمز یکبار مصرف نیز از دیگر امکاناتی است که در دستگیره هوشمند هوم لاک وجود دارد. زمانی که قصد دارید مهمان یا کارگر مورد اعتماد خود را وارد خانه کنید می توانید رمز یکبار مصرف را از اپلیکیشن آن دریافت کنید. سپس آن را برای فرد مورد نظر خود را ارسال نمایید. این رمز به مدت ۳ دقیقه فعال است و پس از آن غیر فعال خواهد شد. به طور کلی دستگیره هوم لاک را می توان با 8 روش زیر باز کرد:

  • شناسایی چهره
  • اسکن کف دست
  • اثر انگشت
  • کارت
  • رمز
  • اپلیکیشن از راه دور
  • رمز یک بار مصرف
  • کلید مکانیکی

امنیت دستگیره هوشمند هوم لاک

قیمت دستگیره هوشمند

دستگیره هوم لاک در انواع و اقسام مدل ها طراحی و تولید می شود؛ به همین دلیل قیمت هر یک از مدل های این دستگیره متفاوت است. عوامل زیادی هستند که وجود یا عدم وجود آن ها می تواند در قیمت دستگیره تأثیرگذار باشد. بدیهی است که وجود امکانات بیشتر، باعث افزایش قیمت دستگیره مورد نظر می شود؛ همچنین کیفیت متریال بکار رفته برای طراحی دستگیره می‌تواند در قیمت آن تأثیر بگذارد. بی ثباتی اقتصاد کشور نیز از عواملی است که می‌تواند در ثابت نبودن قیمت دستگیره هوشمند هم لاک تأثیرگذار باشد.
نکاتی که باید در نحوه خرید دستگیره درب دیجیتال رعایت شود
خرید هر محصولی با توجه به کاربرد و بازار محصول، باید با توجه به یک سری نکات انجام شود. دستگیره هوم لاک نیز از این اصل مستثنی نیستند؛ به همین دلیل هنگام خرید دستگیره هوشمند بهتر است یک سری نکات را رعایت کنید. رعایت این نکات باعث می‌شود که دستگیره ای مطابق با نیازتان خریداری کنید.

 

چگونگی عملکرد موتور

دستگیره های دیجیتال موجود در بازار، معمولاً دارای دو مدل هستند. دستگیره های مدل اول، موتورهای الکتریکی ای دارند که عملکرد دستگیره به آن ها بستگی دارد. وجود تعداد زیادی از ادوات الکترونیکی در دستگیره های نوع اول باعث عملکرد ضعیف این دستگیره ها شده است. از دیگر نکات موجود در مورد این مدل دستگیره ها مصرف بالای برق و کاهش عمر باتری دستگیره در مدت زمان کوتاه است.
دومین مدل دستگیره های دیجیتالی بدون موتورهای الکتریکی و با نیروی کاربر کار می کنند. به این منظور که برای باز و بسته کردن این مدل دستگیره ها کاربرد باید از نیروی دست خود استفاده کند. هیچ موتوری در ساختار دستگیره های نوع دوم وجود ندارد؛ به همین دلیل احتمال خراب شدن آن ها بسیار پایین است و نسبت به نوع اول مصرف باتری بسیار کمتری دارند. هنگام خرید دستگیره دیجیتال به این نکته توجه داشته باشید.
نکته دیگری که قابلی توجه است این است که دستگیره های نوع اول تمام اتومات بوده و عمل باز یا قفل کردن درب بر عهده خود دستگیره می باشد؛ اما در دستگیره های نوع دوم تمامی کارها توسط خود کاربر صورت می پذیرد.

 

قابلیت هشدار در مورد باتری

معمولاً دستگیره های هوشمند با استفاده از باتری کار می کنند؛ به همین دلیل ممکن است در مواردی به دلیل تمام شدن باتری دستگیره از کار بیفتد. برای حل این مشکل در بعضی از دستگیره های دیجیتالی، امکانی تعبیه شده است که هنگام تمام شدن باتری، در این مورد هشدار می دهد. هنگام خرید دستگیره هوم لاک دقت داشته باشید که دستگیره موردنظرتان این قابلیت را داشته باشد.

 

استقامت بدنه دستگیره هوشمند

قفل هوشمند هوم لاک، امکانات زیادی دارد. هر یک از این امکانات می تواند افراد را برای خرید این دستگیره های دیجیتالی مجاب کند. اما ایجاد امنیت بالا، یکی از مهمترین ویژگی هایی است که اکثر افراد به این دلیل از دستگیره های هوشمند استفاده می کنند؛ در نتیجه بهتر است دستگیره ها از متریال هایی ساخته شده باشند که به اندازه کافی در مقابل ضربه مقاومت دارند.
هنگام خرید دستگیره هوشمند هوم لاک، حتماً این نکات را در نظر داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است دستگیره خریداری شده در موارد مختلف باب میل شما عمل نکند.

 

سخن پایانی

دستگیره هوم لاک محصولی است که با استفاده از آن می‌توان بسیاری از مشکلات امنیتی، برای ورود غیرمجاز به خانه را حل کرد. نکات زیادی هستند که باید هنگام تهیه دستگیره دیجیتال به آن توجه شوند. خرید از فروشگاه های معتبر، از مهمترین نکات مربوط به خرید دستگیره های دیجیتال است. در صورتی که فروشگاه مورد نظر به اندازه کافی معتبر نباشد، ممکن است جنس های تقلبی با قیمت اجناس اصلی به فروش برساند. در این صورت خریدار به دلیل ضعف هایی که در دستگیره ها وجود دارد متحمل هزینه های زیادی به منظور تعمیرهای مجدد می شود. خرید از نمایندگی هوم لاک می تواند مشکل معتبر نبودن فروشگاه را حل کند.

دستگیره هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما