آنچه در این مقاله میخوانید

معرفی برخی کاربردهای خانه هوشمند

کنترل سیستم روشنایی هوشمند

با استفاده از سیستم خانه هوشمند اسمارت پلاس می توان روشنایی بخش های مختلف ساختمان را هوشمند نمود. کنترل روشنایی، از مزایای خانه هوشمند است که شامل روشن و خاموش نمودن خودکار آنها، تنظیم سطح نور، کاهش یا افزایش و همچنین تعیین و مشاهده وضعیت آنها و امکان روشن و خاموش نمودن آنها از راه دور و بیرون ساختمان می باشد.

سیستم های حفاظتی و امنیتی

می توان سیستم های اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج، دوربین مدار بسته و نشتی آب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را نیز به سیستم خانه هوشمند اسمارت پلاس متصل نموده و بوسیله آن کنترل نمود .

دستگیره درب دیجیتال

به وسیله سیستم خانه هوشمند اسمارت پلاس می توان درب ورودی خانه یا درب های مدیریتی را کنترل و وضعیت آنها را مشاهده نموده و فرمان های لازم را در این خصوص صادر نمود و حتی می توان با استفاده از حسگر اثر انگشت، کارت مغناطیسی، وارد کردن کد، تشخیص چهره و… علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر به امکان طبقه بندی و زمان بندی دسترسی نیز اعمال نمود که یکی از خاص ترین مزایای خانه هوشمند است

سیستم های سرمایشی و گرمایشی (تهویه مطبوع)

سیستم های سرمایشی و گرمایشی می توانند شامل تجهیزات مرکزی و تجهیزات محلی باشند تجهیزات مرکزی که در موتورخانه واقع اند مانند چیلر، دیگ آبگرم، پمپ های سیستم، برج خنک کن و غیره می باشد و تجهیزات محلی نیز مانند فن کوئل ها، کولرها و هواسازها می باشند. از طریق سیستم خانه هوشمند اسمارت پلاس می توان تجهیزات مرکزی را در زمان های مشخص و از راه دور روشن و خاموش نمود و همچنین با تغییرات شرایط محیطی تغییرات لازم مورد نیاز را اعمال نمود و همچنین این سیستم می تواند دمای اتاق ها را بصورت هوشمند کنترل نموده و در صورت عدم حضور افراد نسبت به خاموش نمودن تجهیزات اقدام نماید.

سیستم های صوتی و تصویری

از مزایای خانه هوشمند امکان استفاده از یک آرشیو مرکزی صوتی است که می توان بوسیله ی آن یک موزیک دلخواه را انتخاب و یا جهت اجرای مراسم های مختلف حالت های از قبل تعریف شده را انتخاب و اجرا نمود. امپلی فایر های دیواری میتوانند موزیک دلخواه شما را از طریق فلش، مموری کارت، بلوتوث و… پخش نمایند.

کنترل تأسیسات استخر، سونا و جکوزی

این سیستم می تواند بطور هوشمند این تجهیزات را روشن و خاموش نموده و دستگاه های تصفیه، دما را کنترل کند و در صورت لزوم دیگر کنترل های برنامه ریزی شده را نیز صورت دهد.

وسایل الکتریکی ساختمان

در ساختمان هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کلیه وسایل الکتریکی ساختمان و کنترل آنها از طریق پریز های هوشمند وجود دارد .

سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند گیاهان که در حیاط و یا داخل ساختمان موجود است، بطور خودکار طبق برنامه از پیش تعیین شده انجام می شود. در نتیجه با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان می توان ساختمان ها را تا سطح مورد نظر هوشمند نمود هزینه این کار نیز بسته به سطح هوشمند سازی می تواند بسیار متفاوت بوده ولی امکان پذیر می باشد.

آیفون تصویری هوشمند

آیفون های تصویری هوشمند این قابلیت را به شما میدهند که از داخل ویا خارج از واحد بتوانید با شخص پشت درب واحد ارتباط برقرار نمایید و همچنین درب ساختمان یا پارکینگ را از طریق وارد کردن کد، کارت های الکتریکی، اثر انگشت، تشخیص چهره و… باز نمایید.

پرده برقی هوشمند

کنترل انواع پرده های برقی کناررو، بالارو و وسط بازشو را میتوانید از طریق موتورهای هوشمند کنترل نمایید و حتی از طریق سنسور های شدت نور با توجه به کم شدن شدت نور پرده منزل خود را باز یا بسته نمایید.

کنترل نوارهای RGB

کنترل کلیه نوار های RGB موجود در بازار، که این امکان را به شما میدهد 16 هزار طیف رنگی برای خود بسازید و یا به کمک این کنترل کننده شدت نور و یا سرد و گرم کردن این نواز های RGB را کنترل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما