آنچه در این مقاله میخوانید

ویژگی های یک شرکت خانه هوشمند معتبر چیست ؟

ما همواره در انتخاب هر محصولی بهترین نوع آن را در نظر می گیریم. برای خرید انواع تکنولوژی های نوین نیز این موضوع پررنگ تر خواهد بود. برای نمونه، جهت هوشمندسازی ساختمان، بهترین شرکت خانه هوشمند را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. شناخت ویژگی ها و خصوصیات یک شرکت خانه هوشمند معتبر می تواند شما را در انتخاب صحیح آن کمک کند. افراد با اهداف مختلفی به این تکنولوژی روی می آورند؛ اما اکثرا با هدف آسایش و آرامش در انجام فعالیت های روتین خود به این تکنولوژی گرایش پیدا می کنند.

 

 

خدمات و وظایف یک شرکت خانه هوشمند معتبر

خانه هوشمند امکان کنترل و مدیریت وسایل و تجهیزات برقی با گوشی های همراه را به وجود می آورد. کنترل قسمت های متفاوت منزل با تلفن های همراه شرایط ویژه و جذابی را فراهم می کند. چنانچه در انتخاب شرکت خانه هوشمند عملکرد درستی را نداشته باشید، حالتی جز دردسر برای شما نخواهد داشت. به همین جهت است که باید در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشید.

از جمله خدمات شرکت خانه هوشمند می توان به هوشمندسازی نور و روشنایی اشاره داشت که با شیوه های مختلفی انجام می شود. این هوشمندسازی به وسیله کلیدهای هوشمند تاچ، سرپیچ هوشمند و لامپ صورت خواهد گرفت.

از دیگر خدمات این شرکت ها می توان از هوشمند سازی انواع سیستم های تهویه مرکزی و محلی گرمایش و سرمایش نام برد. علاوه بر این موارد، هوشمند سازی تأسیسات ساختمانی همانند شیرهای ورودی آب و گاز، درب پارکینگ و آسانسور از خدمات این شرکت ها به شمار می روند. هوشمندسازی انواع سیستم های ایمنی و امنیتی از جمله دزدگیرها، دوربین ها و سنسورها از خدمات دیگر آنها محسوب می شوند.

هوشمندسازی لوازم و تجهیزات خانگی قدیمی و هوشمند سازی انواع سیستم های تصویری و صوتی، هوشمند سازی آبیاری گیاهان از یک گلدان گرفته تا مزارع از جمله خدمات یک شرکت خانه هوشمند است.

دلیل اهمیت بالای استفاده از شرکت خانه هوشمند

همانطور که می دانید امروزه تقریباً تمامی بخش های متفاوت زندگی افراد تحت تأثیر تکنولوژی هست. محل سکونت ما نیز از جمله مواردی است که از این موضوع نیز مستثنی نیست. هوشمند سازی تجهیزات خانه ها بسیار متداول شده است؛ در نتیجه آن رفاه و آرامش بالایی برای افراد حاصل می شود. در ادامه به برخی از دلایل هوشمندسازی خانه ها توسط شرکت های معتبر این زمینه را بررسی خواهیم کرد.

 

 • صرفه جویی در مصرف انرژی
  نخستین موضوعی که در پی هوشمندسازی ساختمان توسط شرکت های معتبر به دست می آید، صرفه جویی در مصرف انرژی هست. انرژی فسیلی بسیار محدود است و به هیچ وجه نمی توان با مصرف بی رویه و بدون ملاحظه که تا به حال متداول بوده، آن را کنترل کرد. از طرف دیگر، سایر منابع انرژی که جهت تولید به هزینه های بالایی احتیاج دارند. استفاده از شرکت های هوشمندسازی موجب شده تا میزان زیادی از مصرف انرژی را کنترل و مدیریت کرد؛ زیرا این افراد می دانند که به شکلی آن را انجام دهند.
 • امنیت
  امنیت از دیگر مواردی است که خانه های هوشمند از آن برخوردار می باشند. برای داشتن امنیت بالا توسط خانه هوشمند باید از شرکت های معتبر کمک گرفت. این دسته از ساختمان ها دارای سنسورهایی جهت کنترل عبور و مرور، باز یا بسته بودن درها، افزایش دما و سنسورهای کاهش هستند. با این امکانات کم ترین آسیب و خطری افراد را تهدید می نماید.
 • کنترل از راه دور بخش ها و اشیا منزل
  از مزایای بهره گیری از شرکت های هوشمندسازی منازل می توان به ارائه سیستم کنترل و مدیریت اشاره کرد. در این نمونه از ساختمان ها کنترل تمامی بخش های منزل و تجهیزات درون آن را در اختیار دارید و همچنین می توانید از آنها محافظت کنید
  از پراهمیت ترین مزایای مدیریت و کنترل تجهیزات منزل می توان به سیستم نورپردازی اشاره داشت. شما می توانید با این سیستم به راحتی کنترل بخش های مختلف را در دست داشته باشید. این کنترل و مدیریت از راه دور در زمان های حضور شما در منازل نیز امکان پذیر است.

مهمترین ویژگی های شرکت هوشمند سازی ساختمان

از مهمترین ویژگی هایی که این شرکت ها باید داشته باشند این است که با کیفیت ترین تجهیزات را در کار خود استفاده کنند. با بررسی ویژگی ها و شرایط ساختمان بهترین ایده را ارائه دهند و نیاز اصلی را پاسخگو باشند. در کنار این مباحث، تخصص و کارشناسی بودن کارهای صورت گرفته بسیار اهمیت دارد. این شرکت ها باید دارای بهترین کارشناسان و تکنسین های هوشمند سازی باشند.
هزینه هوشمند سازی خانه هوشمند

پیش تر هوشمند سازی خانه ها بسیار گران بود و هر شخصی نمی توانست برای ساختمان مورد نظر خود هوشمندسازی را انجام دهد. اما هر چه زمان گذشت شرکت های مختلفی روی کار آمدند و قیمت نهایی این کارها کمتر شد.

شرکت ها و کمپانی های مختلفی در کشورمان پروسه هوشمندسازی و تولید تجهیزات آن را انجام می دهند‌. اما شرکت شهروز اسمارت با استفاده از نوآوری در تولید و ارائه ایده ها و افکار نوین تلاش می کند تا این تجهیزات را از لحاظ قیمت به صورت بسیار منصفانه در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

خوشبختانه امروزه با پرداخت هزینه های به صرفه و معقول می توان از یک خانه هوشمند با سطوح متفاوتی از هوشمند سازی و کیفیت برخوردار باشند.

 

 

سخن پایانی

همانگونه که به آن اشاره شد، خانه هوشمند یک فناوری نوین و در حال پیشرفت محسوب می شود. این سیستم از امکانات و خدماتی برخوردار است که می تواند بدون هیچ‌گونه دخالت فیزیکی صاحبان خانه، اعمالی و فعالیت هایی را در منزل انجام دهد. رشد و گسترش این تکنولوژی سبب شده تا تقریباً همه افراد در هر سطح مالی که هستند، توانایی استفاده از این تکنولوژی را داشته باشند. اگر شما هم این روزها به دنبال یک شرکت معتبر برای هوشمندسازی ساختمان خود هستید با مشاوران ما در اسمارت پلاس ارتباط برقرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما