آنچه در این مقاله میخوانید

تجهیزات روشنایی هوشمند، از جمله تجهیزات بسیار ضروری در ساخت خانه شناخته می شوند. سیستم روشنایی هوشمند، یکی از بهترین سیستم هایی است که می توانید از طریق آن، در هر کجای دنیا که باشید، چراغ های خانه را کنترل کنید. آشنایی با این نوع سیستم و استفاده از آن، می تواند در صرفه جویی انرژی، تأثیر بسزایی داشته باشد. تا پایان این مطلب با شهروز اسمارت همراه باشید.

 

 

سیستم روشنایی هوشمند

با اختراع لامپ در قرن نوزده، زندگی انسان سمت و سوی جدیدی گرفت. از زمان اختراع لامپ تا کنون، از سیستم های روشنایی مختلفی مانند لامپ های کم مصرف، استفاده شده است. اما پس از قرن بیست و یک، سیستم روشنایی از فن آوری های جدیدی استفاده کرده است که باعث هر چه آسان تر ساختن زندگی افراد می شوند. از جمله فن آوری های جدید، می توان به استفاده از سیستم روشنایی هوشمند اشاره کرد.

این نوع سیستم در سراسر جهان دارای محبوبیت بسیار زیادی است. ورود تکنولوژی هوشمند به سیستم روشنایی منازل، یک روش عالی برای کنترل روشنایی چراغ ها است. این نوع سیستم به عنوان نور هوشمند نیز شناخته می شود. در این روش از لامپ های LED هوشمند استفاده می شود که با استفاده از برنامه ای به نام دستیار خانه هوشمند، می توان روشنایی یا روشن، خاموش بودن آن را از راه دور کنترل کرد. در این روش دیگر نیازی به استفاده از سوئیچ های دیواری نیست.

برای کنترل لامپ های منزل از راه دور، نیاز به استفاده از انتقالات بی سیم دارید. با استفاده از این نوع انتقالات می توانید سیگنال ها را به خوبی ارسال و دریافت کنید. برای اتصال به سیستم نور هوشمند، باید آن را با استفاده از امواج وای فای به هاب هوشمند متصل کنید. پس از اتصال، سیستم روشنایی هوشمند به روتر و یا بلوتوث متصل می شود.

اسمارت پلاس، از بهترین سایت های فروش انواع سیستم و تجهیزات روشنایی هوشمند است که محصولات بسیار باکیفیت ارائه می کند. با استفاده از محصولات اسمارت پلاس، تکنولوژی را به منزل خود هدیه دهید.

انواع تجهیزات روشنایی هوشمند

برخی از تجهیزات روشنایی هوشمند دارای حسگرهای حرکتی و روشنایی هستند. به این معنی که به حضور افراد یا حرکات آن ها، بسیار حساس هستند و به طور خودکار توانایی روشن، خاموش دارند. از مزیت های استفاده از این نوع سیستم، می توان به صرفه جویی در انرژی اشاره کرد. برخی دیگر از انواع سیستم ها، دارای تکنیک یادگیری ماشینی هستند.

در سیستم های روشنایی هوشمند با تکنیک یادگیری ماشینی، الگوی روشنایی روزمره افراد ساکن در خانه، به یاد سپرده می شود. در این سیستم، حتی در مواقعی که ساکنین در خانه نیستند، سیستم روشنایی هوشمند با توجه به الگوی روزمره، روشن و خاموش می شود. در این صورت، بسیاری تصور می کنند که افرادی در داخل خانه، ساکن هستند.

 

 

لامپ های هوشمند

از انواع سیستم روشنایی می توان به لامپ های هوشمند اشاره کرد. در این روش، لامپ را به یکی از سوکت های خانه متصل می کنید و سپس آن را به وای فای منزل جفت می کنید. در این صورت، مالکان خانه می توانند این نوع لامپ ها را با استفاده از برنامه اختصاصی تلفن هوشمند کنترل کنند. از ویژگی های این نوع لامپ می توان به قابلیت تنظیم میزان روشنایی آن، قابلیت برنامه ریزی و تنظیم میزان نور آن با توجه به روشنایی محیط اشاره کرد؛ همچنین قابل کنترل از راه دور هستند. می توان آن ها را از طریق گوگل هوم نیز کنترل کرد و با HFTTT سازگار هستند.

 

 

چراغ های هوشمند تحت کنترل هاب

چراغ های هوشمندی که تحت کنترل هاب هستند، یک نوع سیستم روشنایی هوشمند شناخته می شوند که در کل خانه مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از این نوع چراغ ها، باید با هاب خانه شما سازگاری داشته باشند. از ویژگی های این نوع چراغ می توان به این مورد اشاره کرد که می توان با برنامه ریزی درست، روشنایی این چراغ ها را با توجه به دمای داخلی خارجی تغییر داد.

کلیدهای هوشمند

این نوع کلید ها، امکان کنترل بیشتر میزان روشنایی را به ساکنین منزل می دهند. این نوع لامپ ها نسبت به لامپ های روشنایی موجود در خانه، قیمت کمتری دارند.

 

 

نحوه نصب سیستم روشنایی هوشمند

نصب سیستم روشنایی هوشمند بسیار آسان است. برای نصب این نوع سیستم، به راحتی لامپ ها را از جعبه خارج کنید و سپس آن را در سوکت بپیچید. برخی از این لامپ ها دارای سوکت هستند که نصب آن را، آسان تر می سازند. برای کنترل بهتر سیستم هوشمند، نیاز به استفاده از برخی برنامه های اختصاصی دارید. نحوه دانلود و استفاده از برنامه روی جعبه لامپ نوشته شده است.
نصب سیستم روشنایی هاب کمی سخت تر از سیستم های روشنایی ساده است. برای نصب این نوع سیستم ابتدا باید دقت کنید که با هاب خانه شما سازگاری لازم را داشته باشد.

 

 

مزایای استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند

استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند دارای مزایای بسیاری است. با استفاده از این نوع تجهیزات، در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و می توان به راحتی آن را از راه دور کنترل کرد. چراغ های هوشمند بهترین جایگزین برای لامپ های قدیمی هستند. با استفاده از این نوع سیستم، می توانید روشنایی منزل خود را با استفاده از تلفن هوشمند کنترل کنید.
از دیگر مزایای استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند می توان به قابلیت کم و زیاد کردن نور چراغ های منزل، طول عمد و ماندگاری بالای چراغ های هوشمند، اتصال آسان به دستگاه های دیگر خانه هوشمند، داشتن عملکرد خودکار، تنظیم روشنایی با توجه به سلیقه اشاره کرد.

از این سیستم می توانید در محیط های بیرونی نیز استفاده کنید. استفاده از سیستم تجهیزات روشنایی هوشمند، باعث افزایش ایمنی در باغ و مناطق باز می شود. از سوی دیگر، آسایش و راحتی را برای ساکنان آن فراهم می کند.

کلام پایانی

امروزه استفاده از تکنولوژی بیش از پیش افزایش یافته است. استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند یکی از پیشرفته ترین تکنولوژی هایی است که می توان از طریق آن، حتی دور از خانه نیز، میزان روشنایی چراغ های هوشمند منزل را کنترل کرد. این نوع سیستم دارای انواع مختلف است که هر یک ویژگی های منحصر به فردی دارند. استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند دارای مزایای بسیار زیادی است. از مهم ترین و برجسته ترین مزایای این سیستم می توان به صرفه جویی در انرژی اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و بروز کردن منزل خود با استفاده از تجهیزات روشنایی هوشمند با کارشناسان ما در اسمارت پلاس ارتباط برقرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما