امنیت خانه هوشمند

آنچه در این مقاله میخوانید

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این سیستم امنیتی دارای اجزای مختلفی است که هرکدام بخش مهمی را مدیریت می کنند. با تخصصی شدن صنعت ساختمان سازی تغییرات مثبت و بروزی در این حوزه ایجاد شده که مردم را به سمت هوشمندسازی سوق داده است تا از این طریق بتوانند امنیت محیط را دو چندان سازند. امنیت در خانه های هوشمند امروزی یک ضرورت است که اجرای آن نیاز به دانش و مهارت کافی دارد. کارشناسان شرکت شهروز اسمارت با داشتن دانش بروز، شما را با امنیت خانه هوشمند بیشتر آشنا می کنند.

 

 

هدف از اجرای سیستم امنیت خانه هوشمند

هدف از اجرای سیستم امنیت خانه هوشمند بالابردن سطح ایمنی محیط است که می تواند خطرات احتمالی از قبیل دزدی، آتش سوزی و… را هم تا حد زیادی کاهش دهد. حفاظت از اموال و افرادی که در خانه زندگی می کنند، هدف اصلی این سیستم هوشمند است. با وجود امنیت در خانه هوشمند اقدامات مثبتی برای رفع خطر بکار گرفته می شود؛ مثلاً اگر گاز دچار نشتی شده باشد، سیستم تهویه مطبوع روشن می شود تا نشتی گاز برطرف گردد. شما می توانید با مشاهده تمام قابلیت های سیستم هوشمند روی مانیتور یا گوشی شرایط را کنترل کنید.

هدف دیگر از اجرای سیستم امنیت خانه هوشمند جلوگیری از ورود افراد ناشناس به منزل است. سیستم امنیتی هوشمند دارای حسگرهای قوی است که از طریق تلفن همراه هم قابل کنترل بوده و می توانید هرجایی که هستید امنیت منزل را تحت نظر داشته باشید. وقتی سیستم امنیتی فعال است اگر کسی در خانه حرکتی داشته باشد سیستم هشدار می دهد که شما روی گوشی آن را مشاهده می کنید و متوجه می شوید که کسی تصمیم دارد سدهای امنیتی خانه را بشکند. بدون سیستم امنیتی خانه هوشمند محیطی امن نخواهد بود.

معرفی انواع سیستم امنیت خانه هوشمند

کادر مجرب شرکت شهروز اسمارت سعی کرده اند تا با به‌کارگیری فناوری روز و دانش خود انواع سیستم امنیتی را برای خانه های هوشمند به مرحله اجرا در آورند که در زیر به معرفی آنها می پردازیم:

 • اعلان هشدار از راه دور و نمایش تصویری: اگر سارقین اقدام به شکستن درب یا پنجره کرده اند، سیستم امنیتی به سرعت فعال شده و هشدار دادن را شروع می کند و شما هم می توانید هرجایی که هستید این هشدار را روی تلفن همراه خود مشاهده کنید. تصاویر و فیلم ها در حافظه سیستم ثبت می شوند تا به شما در دستگیری سارقین کمک کنند.
 • محافظت از اشیای قیمتی: ارزش بالایی که اشیای قیمتی دارند باعث شده تا افراد شرایطی کاملاً ایمن را برای نگهداری آنها فراهم کنند. سیستم امنیتی که برای این اشیا در نظر گرفته می شود کاملاً هوشمندانه است. با نصب سنسور و حسگرهای قوی در محل نگهداری این اشیا به محض دست‌کاری شدن و جابه‌جایی به شما اطلاع داده می شود.
 • هشدار باز ماندن درب و پنجره: باز ماندن درب و پنجره می تواند امنیت محیط را تا حد زیادی کاهش دهد و باعث ورود راحت تر سارقین شود؛ به همین دلیل سیستم امنیت خانه هوشمند به شما یادآوری می کند تا درب و پنجره های باز را ببندید و امنیت محیط را بیشتر کنید.
 • در بازکن هوشمند: سیستم امنیت دیگری که امکان اجرای آن در خانه هوشمند وجود دارد، دربازکن هوشمند است. در چنین شرایطی شما می توانید با کسی که پشت درب است تماس صوتی و تصویری داشته باشید.
 • قفل درب مجهز به رمز، حسگر اثر انگشت و تگ RFID: این بهترین نوع سیستم امنیتی بوده که نگرانی شما را از بابت جاماندن کلید درون درب برطرف می کند.

 

مزیت امنیت خانه هوشمند

استفاده از سیستم امنیت در خانه هوشمند مزیت های زیادی دارد و باعث شده تا شما بتوانید تمام قسمت ها را از نظر ایمنی تحت کنترل خود داشته باشید. مزیت دیگر استفاده از این سیستم ارتباطات برقرارکردن یا سایر تجهیزات هوشمند است که شما به کمک آنها می توانید ایمنی محیط را بیشتر کنید. مزیت دیگری که این امنیت دارد این است که شما می توانید روی تلفن همراه خود عکس العمل هایی که سیستم امنیتی نشان می دهد را به راحتی مشاهده و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

تمام بخش های منزل در این سیستم تعریف می شوند تا شما بتوانید به صورت جداگانه آنها را مدیریت کنید. این سیستم از راه دور به خوبی کنترل می شود و امکان فعال و غیرفعال کردن آن وجود دارد. وقتی از خانه خارج می شوید، می توانید سیستم امنیتی را فعال کنید. خطرات احتمالی که در خانه اتفاق خواهند افتاد، توسط اعلان های هوشمند به صاحب خانه اطلاع داده می شوند. با وجود این سیستم آسایش و آرامش برای کودکان و سالمندان به خوبی فراهم می شود و می توانند در محیطی کاملاً امن زندگی کنند.

استفاده از این سیستم آسان بوده و رابط کاربری آن کاملاً قابل فهم است. شما در هرکجا که باشید، می توانید از راه دور هم سیستم امنیتی را کنترل کنید. سنسورهای حساس و دقیق به حرکت نقش مؤثری در تأمین این امنیت دارند. ویدئوهایی با سرعت و کیفیت بالا می توان ضبط کرد. امکان ارسال و دریافت صوت وجود دارد. دوربین های این سیستم دید وسیعی دارند و تمام قسمت ها را به خوبی پوشش می دهند. تمام این قابلیت ها باعث برتر بودن این سیستم شده است.

 

اجزای تشکیل دهنده سیستم امنیت خانه هوشمند

سیستم امنیتی که در خانه هوشمند اجرا می شود دارای اجزای مختلفی است که هرکدام کارایی مختص به خود را دارند. این اجزا عبارت‌اند از:

 • پنل کنترل: در واقع این پنل قلب سیستم است که تمام قسمت ها را کنترل می کند. پنل ها برای ارتباط با حسگرها و اجزای دیگر از سیگنال های رادیویی کمک می گیرند. این پنل ها دارای صفحه کلید هستند تا بتوان به کمک آن سیستم را فعال و غیرفعال کرد.
 • سنسورهای درو پنجره: بخش دیگری از امنیت منزل مربوط به درب و پنجره ها است که توسط سنسورها تأمین می شود. سنسور انرژی مورد نیاز خود را از باتری تأمین می کند و دارای حسگر و آهنربا است. به محض باز شدن درب و یا پنجره تماس آهنربا و حسگر قطع می شود و سیگنال برای شما ارسال می گردد تا از باز بودن در و پنجره اطلاع پیدا کنید.
 • صفحه کلید: این صفحه بیشتر در کنار در ورودی قرار می گیرد و می توان به کمک آن سیستم را فعال و غیر فعال کرد. در برخی مدل ها این بخش در تلفن همراه قابل کنترل است.
 • سنسورهای حرکتی: این سنسور به مادون قرمز مجهز شده است و رفت و آمد در تمام قسمت ها را به خوبی پوشش می دهد.
 • دوربین: مهمترین بخش سیستم امنیتی است که امکان مشاهده تمام قسمت ها را فراهم می کند.
 • سنسور شکستن شیشه: با نصب این سنسور روی شیشه امنیت بیشتر می شود و در زمان شکستن شیشه سیستم امنیتی فعال می گردد.
 • آژیرها: آژیرهای هشدار در سیستم امنیتی به خوبی اطلاع رسانی می کنند.

نحوه عملکرد سیستم امنیتی خانه هوشمند

سیستم امنیتی خانه هوشمند به صورت کاملاً هوشمندانه عمل می کند تا بتواند امنیت محیط را در هر شرایطی تأمین کند. این سیستم برای شروع کار ابتدا محیط را به بخش های مختلف تقسیم می کند تا بتواند تمام بخش ها را تحت کنترل خود داشته باشد. با این روش اگر خطری امنیت محیط را تهدید کند به سرعت مشخص می شود که خطر در کدام قسمت است. این سیستم امنیتی قابلیت تعریف و تنظیم آن هم به شکل های مختلف را دارد. امکان تغییر این سیستم با توجه به نظر کارفرما و نوع کاربری ساختمان هم وجود دارد. امنیت خانه هوشمند در شرایط مختلف اجرا می شود.

اگر فرزند شما در خانه تنها باشد، سناریوی تنها در خانه بهترین گزینه است که در آن مگنت های جلوی درب ورودی و پنجره فعال می شود. در سناریو خواب فقط سنسور درب ورودی فعال است. وقتی سناریو مسافرت و ترک خانه را انتخاب می کنید تمام سنسورها و حسگرها فعال می شوند تا از امنیت را به طور کامل اجرا کنند. سناریو شبیه ساز حضور زمانی فعال می شود که شما سیستم ضد سرقت را فعال کرده باشید. در این زمان عکس العمل های مختلفی از طرف سیستم مشاهده می شود تا نشان دهد شما در منزل حضور دارید. این عملکردهای خاص باعث شده تا امنیت خانه هوشمند به خوبی تأمین شود.

 

سخن پایانی

مهمترین بخش هوشمندسازی امنیت خانه هوشمند است؛ به همین دلیل باید به صورت کاملاً اصولی و با تجهیزات پیشرفته انجام شود. شرکت اسمارت پلاس با سابقه ای دیرینه در این حوزه توانسته سیستم امنیتی را متناسب با نیاز کارفرما و نوع ساختمان طراحی کند. این مجموعه خدمات خود را به روش های مختلف در اختیار کاربران قرار می دهد و تمام تمرکز خود را روی آسایش و امنیت و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی گذاشته است. اگر در این بخش نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان شرکت می توانند شما را راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما