آیفون هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آیفون هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید

آیفون تصویری هوشمند چیست؟ تکنولوژی به طور کلی به دنبال راه هایی است تا به واسطه آنها انسان ها کارهای خود را با سرعت و سهولت بیشتری انجام دهند. آیفون ها ابتدا با طراحی های بسیار ساده ای برای باز کردن درب ورودی خانه تولید شدند. پس از مدتی آیفون های تصویری جای آیفون های ساده را گرفتند. آیفون هوشمند آخرین نسل آیفون ها است. این آیفون‌ها دارای امکانات بسیار زیادی هستند. افزایش امنیت خانه مهمترین کاربرد این آن ها است.

 

ویژگی های آیفون تصویری هوشمند

آیفون های تصویری با توجه به تصمیمات شرکت های تولید کننده شان دارای انواع و اقسام ویژگی های مختلف هستند. به طور مثال آیفون هوشمند akuvox نسبت به یک محصول دیگر ویژگی های متفاوتی دارد. در ادامه تعدادی از ویژگی هایی که در مورد اکثر آیفون های تصویری هوشمند صدق می کند را ذکر خواهیم کرد.

 

کنترل درب پارکینگ

اکثر آیفون های تصویری هوشمند دکمه ای دارند که به وسیله آن می توان درب ورودی پارکینگ را باز و بسته کرد.

 

امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری بین واحدها

با استفاده از آیفون هوشمند می توان با سایر طبقات ساختمان تماس تلفنی برقرار کرد. برای این کار کافی است شماره واحدی که قصد دارید با آن تماس بگیرید را وارد کنید. در اکثر آیفون های تصویری هوشمند امکان برقراری تماس به صورت صوتی است. با این حال در بعضی از آیفون‌های پیشرفته‌تر می توان به صورت تصویری نیز با سایر واحدها تماس برقرار کرد.

 

امکان استفاده از پنل کدینگی

بعضی از ساختمان های مسکونی و تجاری دارای طبقات بسیار زیادی هستند؛ به همین دلیل ممکن است پانل این ساختمان ها دارای ظاهر جذابی نباشند؛ از این رو معمولاً برای این مدل ساختمان ها از پنل کدینگی استفاده می شود. در پنل های کدینگی می توان با واردکردن اعداد ۰ تا ۹ با طبقه مورد نظر ارتباط برقرار کرد. این مدل پنل ها فقط برای آیفون هوشمند مناسب است.

 

عدم نیاز به کلید

با نصب آیفون تصویری هوشمند دیگر نیازی به استفاده از کلید برای ورود به خانه نیست. صاحبخانه می تواند اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت، وارد کردن کد، nfc موبایل ، رمز یکبار مصرف و.. خود را در آیفون ثبت کند و پس از آن با استفاده از یک کدام از این ویژگی ها وارد خانه شود.

 

کنترل دمای بدن از طریق آیفون تصویری هوشمند

آیفون های تصویری قادر هستند دمای بدن انسان را تشخیص دهند. به موجب این امکان در صورتی که فردی مقابل پنل قرار بگیرد بدون تماس با پنل، زنگ خانه به صدا در می آید. این امکان ممکن است در بعضی مواقع آزاردهنده باشد؛ زیرا هر فردی مهمان تشخیص داده خواهد شد و ممکن است زنگ در طول روز بارها به صدا در آید. به علاوه دوربین آیفون های هوشمند قادر به تشخیص دمای غیر طبیعی بدن نیز هستند. در این صورت می‌توانید در مورد ورود مهمانانی که تب دارند، خودتان تصمیم بگیرید.

 

افزایش امنیت با استفاده از آیفون های هوشمند

با استفاده از امکانات و ویژگی های آیفون هوشمند می توان امنیت خانه و ساختمان های اداری را افزایش داد. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره ارائه خواهد شد.

 

قابلیت دید در شب با کیفیت بالای تصویر

این آیفون ها قابلیتی دارند که به موجب آن، تصاویر حتی در شب نیز با کیفیت بسیار بالا قابل مشاهده است. در این صورت زمانی که کسی در تاریکی شب، قصد ورود به منزل شما را داشته باشد می توانید به راحتی چهره او را از پشت آیفون مشاهده کنید؛ همچنین می توانید تصویر فرد پشت در را با کیفیت بسیار بالا ذخیره کنید. این قابلیت از ویژگی هایی است که به کمک آن می توان امنیت خانه را تا حد زیادی افزایش داد.

 

دسترسی به تصاویر دوربین های مداربسته

آیفون هوشمند این امکان را برای کاربران ایجاد می‌کند که علاوه بر دوربین نصب شده در پنل به دیگر دوربین های ساختمان نیز دسترسی داشته باشند. به موجب این ویژگی، افراد داخل خانه قادر خواهند بود تصاویر مربوط به سایر قسمت های ساختمان را نیز مشاهده کنند. این قابلیتی است که به کمک آن می توان امنیت ساختمان مورد نظر را تا میزان قابل توجهی افزایش داد.

 

ارسال هشدار درمورد ورود غیرمجاز

بعضی از افراد تصور می‌کنند که امکانات آیفون هوشمند برای ایجاد راحتی و آسایش است. در حالی که از این فناوری می توان برای کاربردهای بسیار مهم تر مانند افرایش امنیت استفاده کرد. به طور مثالی در صورتی که کسی قصد ورود غیرمجاز به خانه را داشته باشد، آیفون تصویری هوشمند شروع به فیلم برداری می کند؛ همچنین گزارش تلاش برای ورود غیرمجاز برای صاحب خانه ارسال خواهد شد.

 

فضای ذخیره سازی آیفون تصویری هوشمند

آیفون های تصویری هوشمند دارای قابلیتی هستند که به موجب آن می توان اطلاعات را در فضای ذخیره سازی؛ مانند کارت حافظه یا فضای ابری ثبت کرد. از آنجایی که دوربین ها در مواقع مختلف شروع به ضبط فیلم می‌کنند بهتر است آیفون به اندازه کافی فضای ذخیره سازی داشته باشد.

ویژگی های آیفون تصویری هوشمند

راه های ورود به خانه های مجهز به آیفون های هوشمند

زمانی که خانه ای به آیفون هوشمند مجهز می شود می توان از راه های مختلف برای ورود به خانه استفاده کرد. در ادامه تعدادی از این روش ها ذکر خواهند شد.

 

انتقال تماس با استفاده از گوشی هوشمند

زمانی که صاحب خانه در خانه نباشند آیفون تصویری هوشمند با برقراری تماس تلفنی به او اطلاع می‌دهد که کسی قصد ورود به خانه را دارد. آیفون در این حالت عکسی از فردی که قصد ورود به خانه را دارد برای صاحب خانه می فرستد. در این موقع اگر صاحبخانه تمایل داشته باشد می تواند در را به روی مهمان خود باز کند.

 

باز کردن درب منزل بدون کلید از طریق آیفون تصویری هوشمند

بسیاری از افراد به دلیل حواس پرتی کلید خود را در خانه جا می‌گذارند. قابلیت های آیفون تصویری هوشمند این امکان را ایجاد می کند که بدون استفاده از کلید وارد خانه شوید. امکاناتی مانند بلوتوث یا QR CODE به صاحبان خانه کمک می‌کند تا بدون نیاز به کلید وارد خانه شوند. با توجه به مسائل امنیتی این موارد تنها برای افرادی کاربرد خواهد داشت که کد آن ها درست باشد یا اتصال آن ها توسط آیفون هوشمند مجاز تشخیص داده شود.

 

قابلیت تشخیص چهره

دوربین های تصویری هوشمند با شناسایی چهره های ثبت شده، در ورودی خانه را باز می کنند. این امکان با وجود اینکه سهولت زیادی ایجاد می‌کند ممکن است در بعضی از موارد خطرناک باشد. به طور مثال اگر کسی قصد داشته باشد صاحب خانه را به زور مجبور به باز کردن در کند، می‌تواند از این طریق وارد خانه شود؛ در نتیجه بهتر است در مورد استفاده از این قابلیت کمی محتاط عمل کرد.

راه های ورود به خانه های مجهز به آیفون های هوشمند

مزایای آیفون تصویری هوشمند

آیفون هوشمند نسبت به مدل های ساده آن، مزایای بسیار زیادی دارد. وجود این مزایا باعث شده است که آیفون هوشمند قیمت نسبتاً بالایی داشته باشد. با این حال امکانات مفید آیفون های هوشمند به قدری زیاد است که قیمت تعیین شده برای آن به صرفه به نظر می رسد. نکته دیگر در مورد قیمت آیفون های هوشمند، تأثیر برند تولید کننده این دستگاه ها بر قیمت آن ها است. سعی کنید هنگام خرید محصولی را انتخاب کنید که با معیارهای شما مطابقت داشته باشد. با این حال در ادامه تعدادی از مهمترین مزایای آیفون های تصویری هوشمند را ذکر خواهیم کرد که درمورد تمام آیفون های دیجیتال صدق می کند.

  • امکان دسترسی به سابقه تردد در ساختمان در مواقع مورد نیاز
  • امکانات برقرار کردن تماس با مراجعه کنندگان تحت پروتکل SIP به صورت صوتی یا تصویری
  • کنترل کردن قسمت‌های مختلف خانه با استفاده از دسترسی به فیلم دوربین های مداربسته
  • بالا بردن میزان امنیت ساختمان با استفاده از پایش متمرکز
  • امکان منتقل کردن تصاویر روی گوشی موبایل یا تبلت و لپ تاپ به صورت آنلاین
  • قابلیت کنترل کردن تردد درب های مختلف ساختمان به صورت همزمان
  • امکان ثبت کردن پیغام های صوتی تصویری

 

سخن پایانی

آیفون هوشمند با به‌کارگیری تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است؛ به همین دلیل قابلیت های کاربردی بسیار زیادی دارد. این دوربین ها به موجب امکاناتی که دارند می توانند امنیت ساختمان و خانه را تا حد زیادی افزایش دهند. در صورتی که اطلاعات دیگری در مورد آیفون های هوشمند و امکانات آن دارید دانش خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

امنیت خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند به کمک تجهیزاتی پیشرفته و بروز تأمین می شود و می تواند محیطی امن و آرام را برای ساکنین فراهم سازد. این

خانه هوشمند knx

خانه هوشمند knx

برای داشتن یک خانه مدرن و هوشمند شما نیاز به تجهیزات بروز و پیشرفته knx دارید. راحتی و تنوع در این تجهیزات باعث شده تا

تینکر گیک لینک

تینکر گیک لینک

پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه برای هوشمندسازی محیط خصوصاً منازل تجهیزات بروزی تولیدکننده استفاده شود. تینکر گیک لینک یکی از بهترین این تجهیزات بوده

تماس با ما